Biografie

Biografie słynnych muzyków i gitarzystów, którzy w mniejszym lub większym stopniu wpisali swoje nazwisko na karty muzycznej historii.

Tony Iommi

Tony Iommi

W 2004 r. muzyk został uznany przez magazyn Guitar World za najlepszego gitarzystę heavymetalowego wszech czasów, pokonując w zestawieniu setkę innych świetnych muzyków i gitarzystów.

Więcej
Eric Clapton

Eric Clapton

Przez wiele lat członek wielu zespołów rockowych uznawany jest obecnie za jeden z najbardziej popularnych artystów sceny rockowej.

Więcej
David Gilmour

David Gilmour

David Gilmour, znany jako długoletni członek grupy rockowej Pink Floyd, jest brytyjskim muzykiem, wokalistą, kompozytorem i multiinstrumentalistą.

Więcej
Duane Allman

Duane Allman

Duane Allman to amerykański gitarzysta, który w 2003 r. zajął drugą pozycję na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu „Rolling Stone”.

Więcej
Eddie Van Halen

Eddie Van Halen

Sławę zyskał głównie dzięki rozpowszechnieniu tappingu, czyli techniki gry, która została zapoczątkowana przez gitarzystę Steve&qoute;a Hacketta.

Więcej
Carlos Santana

Carlos Santana

Carlos Santana jest muzykiem i gitarzystą zespołu Santana, grającego rock latynoski. Bardzo znany również jako gitarzysta solowy.

Więcej
Chuck Berry

Chuck Berry

Chuck Berry to amerykański muzyk i gitarzysta, uznawany za pioniera rock and rolla. Był również kompozytorem piosenek i wokalistą.

Więcej
Keith Richards

Keith Richards

Keith Richards był współzałożycielem i gitarzystą The Rolling Stones. Jest również autorem wielu tekstów dla tego zespołu.

Więcej
Jeff Beck

Jeff Beck

Jeff Beck jest brytyjskim muzykiem i znakomitym gitarzystą. Ukończył Wimbledon College of Art. Sześciokrotnie otrzymał nagrodę Grammy.

Więcej

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.