Carlos Augusto Alves Santana urodził się 20 lipca 1947 roku w Autlán de Navarro w Meksyku. W dzieciństwie grał na skrzypcach w zespole ojca. Gdy usłyszał blues i rock and rolla, to zamienił skrzypce na gitarę.

Solowa kariera
W 1966 roku założył zespół Santana Blues Band. Nazwę skrócono do Santana. Grupa zyskała sporą sławę po występie na Woodstocku, a Santana został okrzyknięty inicjatorem nowego stylu o nazwie rock latynoski.
Od 1972 roku Carlos Santana rozpoczął solową karierę. Zaczął grać jazz i jazz-rock. Współpracował między innymi z takimi artystami jak: John McLaughlin, Herbie Hancock, Billy Cobham, Wayne Shorter.

W muzeum rock and rolla
W latach 80. Santana stał się mniej popularny. W 1999 roku wydał album "Supernatural", na którym występował między innymi z grupą Matchbox Twenty, z The Product G&B oraz z zespołem Maná. Z niej pochodzą takie przeboje jak: "Maria, Maria", "Put Your Lights On" czy "Corazón Espinado".

Carlos Santana w 1998 roku został wpisany do Rock and Roll Hall of Fame, czyli muzeum rock and rolla. Dostają się tam osoby, które zasłużyły się w tym gatunku muzycznym. Natomiast w 2003 roku znalazł się na 15 miejscu na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu "Rolling Stone".

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.