Eddie Van Halen, holenderski gitarzysta-wirtuoz, klawiszowiec rockowy to jeden z założycieli hardrockowego zespołu Van Halen. Urodził się 26 stycznia 1955 r. Muzyka, którą tworzy, inspirowana jest wpływem muzyki Jimiego Hendrixa.
W 2011 r. został sklasyfikowany przez magazyn Rolling Stone na ósmym miejscu wśród 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów. Kilka lat wcześniej, w 2004 r., znalazł się na piątym miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych według magazyny Guitar World.

Jak na klawiszach
Eddie Van Halen zadziwiał świat również nowymi trickami: zagrane przez niego „Cathedral” brzmi jakby było grane na klawiszach. Dźwięki z gitary wydobywa lewą ręką, uderzając palcami w struny na gryfie, prawą zaś ręką kontroluje potencjometr głośności.
Nagrał kilkanaście albumów, głównie rok po roku. Gościnnie wystąpił również na krążkach Briana Maya, Michaela Jacksona i Steve´a Lukathera

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.