Eric Clapton urodził się 31 marca 1945 r. w Ripley w Anglii. Ten brytyjski muzyk bluesowy i rockowy nie tylko śpiewa i gra na gitarze, jest również kompozytorem.

Od 1963 r. występował w zespole The Yardbird. Zespół na początku grał jedynie bluesowe utwory, a pierwszy wielki hit zespołu pt. „For your love” ukazał się na longplayu w 1963 r. Eric Clapton wypracował charakterystyczny dla siebie styl gry, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów brytyjskiej sceny muzycznej.

W marcu 1963 r. opuścił grupę ze względu na popowe utwory, które zaczęli grać muzycy. A wielką miłością artysty był blues. Po opuszczeniu The Yardbirds w marcu 1965 r. Clapton dołączył do John Mayall & The Bluesbreakers.

W 2011 r. uplasował się na drugiej pozycji spośród największych gitarzystów według magazynu „Rolling Stone”. Clapton miał ogromny wpływ na popularyzację niektórych z modeli gitar elektrycznych, jak Gibson czy Fender.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.