Jego kariera rozpoczęła się w 1964 roku, gdy rozpoczął współpracę z grupą The Tridents oraz zespołem Screaming Lord Sutch and The Savages. Zwrotem w jego karierze było, gdy w 1965 roku do jesieni 1966, grał zamiast Erica Claptona w zespole The Yardbirds.

W 1968 roku założył zespół The Jeff Beck Group. Wokalistą był Rod Stewart, jeszcze mało znany, a basistą Ron Wood. Grupa nagrała płyty: "Truth", "Beck-Ola" i "Rough and Ready", "Jeff Beck Group". To właśnie dzięki tej grupie Jeff Beck zdobył uznanie jako gitarzysta i bardzo dużą popularność.
Grupa The Jeff Beck Group rozpadła się 1972 roku. Wtedy Jeff Beck nagrał płytę "Bogert Appice" z zespołem Vanilla Fudge. W 1975 roku ponownie założył własny zespół i nagrał dwie wysoko ocenione przez krytykę płyty: "Blow by Blow" i "Wired".

Muzyk w czasie swojej kariery współpracował między innymi z takimi artystami jak: Eric Clapton, Rod Stewart, Tina Turner, Mick Jagger, Jon Bon Jovi oraz Stevie Wonder.

W 2011 roku dostał się na 5 miejsce na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu ,,Rolling Stone”. W 2004 roku otrzymał 24 miejsce na liście 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów magazynu "Guitar World".

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.