Urodził się w 1792 roku. Już od dziecka był bardzo uzdolniony muzycznie. Uczył się jednocześnie gry na gitarze i fortepianie.

Wyjazd do Niemiec
W 1810 roku wyjechał do Niemiec, a 5 lat później przeniósł się do Paryża, gdzie zajmował się uczeniem gry na fortepianie i gitarze. Podczas trasy koncertowej w Niemczech w 1819 roku, spotkał przyjaciela Antoine Meissonniera, który opublikował w Paryżu jego utwory grane na gitarze.

Rozwój kariery
Od 1823 roku, gdy Matteo Carcassi zaczął koncertować w Londynie, jego sława znacząco wzrosła. W 1824 roku powrócił do Niemiec, gdzie również był bardzo znany. Mógł dawać koncerty w każdym miejscu, ale ostatecznie znów wyjechał do Paryża. Czasami udawał się stamtąd na występy do największych miast w Europie, w tym Londynu. Ostatecznie karierę muzyczną zakończył w 1840 roku. Zmarł w 1853 roku w ukochanym Paryżu.

Nowatorska metoda gry na gitarze Matteo Carcassiego
Skomponowane przez niego utwory są grane do dzisiaj. Opracował metodę grania na gitarze (opus 59). Swoje najsłynniejsze dokonania zawarł w 25 etiudach opus 60, które łączyły bardzo wysokie umiejętności techniczne z romantycznym brzmieniem.


Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.