Tony Iommi to muzyk, gitarzysta i założyciel brytyjskiej grupy Black Sabbath. Urodził się 19 lutego 1948 r. w Birmingham.
W 1985 r. nagrał solową płytę, która jednak pojawiła się w sprzedaży pod szyldem Black Sabbath featuring Tony Iommi na początku 1986 roku, pod tytułem „Seventh Star”.

W 1992 r. wziął udział w zorganizowanym z ogromnym rozmachem koncercie, którego celem było oddanie hołdu zmarłemu Freddiemu Mercuremu.
Niewiele osób wie, iż Iommi, zanim jeszcze rozpoczął naukę gry na gitarze, uległ wypadkowi podczas cięcia blachy specjalną maszyną. Skutkiem tego zdarzenia było obcięcie opuszków palców prawej ręki. Od tamtej pory Iommi podczas gry zakłada na palce specjalne nakładki.

W 2005 r. wspólnie z wokalistą Glennem Hughesem nagrał album „Fused”. Jego gra stała się inspiracją dla wielu wyśmienitych gitarzystów.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.