John Frusciante urodził się 5 marca 1970 roku w Nowym Jorku. Rodzice Johna rozwiedli się, gdy miał 6 lat. Rok później wyjechał z ojcem do Los Angeles, gdzie szybko związał się z sceną punkrockową.

John Frusciante zespoły muzyczne


Kariera w Red Hot Chilli Peppers


Fascynował się zespołem Red Hot Chili Peppers. Choć pierwszy raz był na ich koncercie w wieku 15 lat, to już trzy lata później, po odejściu gitarzysty McKnighta, dołączył do zespołu.
Jednym z najbardziej znanych albumów grupy z udziałem Johna Frusciante jest ,,Blood Sugar Sex Magik”. 7 maja 1992 roku muzyk opuścił grupę.

Kariera solowa
Lata 1992–1997 to czas uzależnienia gitarzysty od narkotyków. W tamtym okresie wydał dwa solowe albumy: "Niandra Lades and Usually Just a T-Shirt" oraz ,,Smile from the Streets You Hold”.
Po kuracji odwykowej John Frusciante wrócił do zespołu Red Hot Chili Peppers. 9 lipca 2002 roku wydał wspólnie z nimi album "By the Way".
Następnie nagrał czwarty solowy album studyjny "Shadows Collide With People Frusciante". Jego kariera zakończyła się wydaniem płyty "The Empyrean" 20 stycznia 2009 roku.


Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.