SLOW powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty Tomasza Kaczmarczyka i pianisty Krzysztofa Wermińskiego, którzy swoje dotychczasowe wspólne muzykowanie postanowili sformalizować w postaci zespołu wykonującego leniwą, smakowitą i pogodną muzykę. Jesienią ubiegłego roku nagrali swoją debiutancką płyt ę zatytułowaną „Art of Silence”, która nie tylko dziennikarzy muzycznych zachwyciła jakością pieczołowicie wyrzeźbionego brzmienia. W jej nagraniu wzięli udział, między innymi, saksofonista Leszek Szczerba, znakomici perkusiści: Sławomir Berny, Michał Dąbrówka i Kenny Martin, oraz wokalistki Kasia Piasecka i Ania Szarmach. Płyta zawiera dziewięć instrumentalnych utworów oraz jedną piosenkę w wykonaniu Ani Szarmach.

Wszystkie kompozycje utrzymane są w spokojnym, nastrojowym klimacie, tworzonym przez instrumentalną wirtuozerię, naturalny, niemonotonny rytm i urozmaicone harmonie. Ale muzyka SLOW to, przede wszystkim, subtelna i perfekcyjne dopracowana smooth jazzowa melodia, która łatwo wpada w ucho i na długo pozostaje w pamięci słuchaczy.

Sławomir Berny, Michał Dąbrówka, Kenny Martin (instrumenty perkusyjne)
Robert Kubiszyn (bas)
Tomasz Kaczmarczyk (gitary)
Leszek Szczerba (saksofony, flet)
Krzysztof Wermiński (instrumenty klawiszowe)
Katarzyna "Puma" Piasecka (głos towarzyszący)
Ania Szarmach (wokal)

01 First Impression
02 Wczesna Sjesta
03 Art of Silence
04 Na Skraju Dróg
05 Payola
06 Spokojnie
07 Iguana Party
08 Ada
09 Gender Blender
10 Way Out

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.