Przez wiele lat od powstania gitary akustycznej jej design, jak i typ konstrukcji ewoluował, czego skutkiem było pojawienie się wielu innowacyjnych rozwiązań dotyczących tego typu gitar. Obecnie gitary są produkowane na całym świecie, a ich wybór jest ogromny.

Przez ostatnie dekady gitary, które posiadają pudło rezonansowe ewoluowały, tworząc dwa zupełnie odrębne grupy gitar: gitary klasyczne, które posiadają swój charakterystyczny kształt oraz gitary akustyczne, które mogą mieć różne kształty, posiadają węższy gryf i zakłada się do nich struny metalowe.

Metalowe struny
W gitarach akustycznych używane są zawsze struny metalowe, co sprawia, iż różnica pomiędzy gitarą klasyczną a gitarą akustyczną jest ogromna, dlatego tak ważne jest, aby jeszcze przed wyborem gitary dla siebie znać owe różnice. Struny metalowe brzmią zupełnie inaczej niż nylonowe w gitarach klasycznych, dlatego dźwięk gitary akustycznej jest unikatowy i bardzo trudny do powtórzenia.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.