Gitara basowa jest instrumentem szarpanym, który posiada progi na gryfie. Ze względu na swoją budowę jest bardzo podobna do gitary klasycznej.

Korpus wykonany jest z litego drewna, komorowany, a regulacja barwy dźwięku i głośności odbywa się przy pomocy potencjometrów. W tym typie gitary struny są wykonane z metalu lub też są powleczone specjalnym tworzywem.

Kilka wskazówek
Gitary basowe posiadają dedykowane przetworniki, które charakteryzują się większą rezystancją, która wynika ze zwiększonej ilości zwojów. Chcąc podczas gry zwiększyć nasz komfort, powinniśmy wykorzystać podpórkę na kciuk, która jest zainstalowana do gryfu.
Szyja gitary powinna być z drewna, ale jeśli zależy nam na większej stabilności, wybierzmy taką, która wykonana została z aluminium lub grafitu. Ponadto ważne jest, czy gryf jest regulowany nakrętkami wykonanymi z grafitowych prętów napinających czy ze stali.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.