Światowy Dzień Jazzu powstał z inicjatywy UNESCO i Thelonious Monk Institute of Jazz. Świętowany jest 30 kwietnia. Tegoroczne obchody mają na celu prezentację europejskiej historii jazzu.

Przez pięć dni (od 26 do 30 kwietnia) na scenach muzycznych Wrocławia wystąpią znani jazzmani, m.in. Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Zohar Fresco oraz dyrektor artystyczny festiwalu, Leszek Możdżer. Ważnym wydarzeniem będzie występ kubańskiego pianisty Gonzalo Rubalcaba. Na scenie pojawi się również 78-letni saksofonista Archie Shepp ze swoim kwartetem, saksofonista Dmitrij Bajewski, pianista Billy Childs z Los Angeles oraz grupa The Cookers. Można będzie posłuchać koncertu tria Włodzimierza Nahornego (zwycięzcy festiwalu w 1965 r.), który kończy w tym roku 75 lat.

Koncerty odbywać się będą w Imparcie, Narodowym Forum Muzyki, Teatrze Muzycznym Capitol, a także we wrocławskich klubach.
W finale 52. Festiwalu Jazz nad Odrą zobaczymy paradę nowoorleńską, która przejdzie z centrum miasta do Hali Stulecia. A na Pergoli wystąpią trzy big-bandy z solistami, m.in. Januszem Szromem, Pauliną Gołębiowską, Krzysztofem Kiljańskim.

Więcej informacji o festiwalu tutaj

MW

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.