Afromental tworzy siedmiu muzyków pochodzących z Olsztyna: Wojciech „Łozo” Łozowski (wokal), Tomasz „Tomson” Lach (wokal), Bartosz „Śniady” Śniadecki (keyboard), Tomasz „Torresiwo” Torres (perkusja), Wojtek „Lajan” Witczak (gitara basowa), Aleksander „Baron” Milwiw-Baron (gitara) iGrzegorz „Dziamas” Dziamka (instrumenty perkusyjne). Grają kompozycje będące mieszkankami różnych stylów i gatunków muzycznych: rock, soul, R&B, hip-hop.

Zadebiutowali w 2004 r. na I Przeglądzie Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej. Otrzymali sporo wyróżnień na festiwalach muzyki młodzieżowej i studenckiej. Po trzech latach od założenia zespołu wydali pierwszy album The Breakthru. W 2009 r. wyszedł drugi album - Afromental Playing With Pop, który uzyskał status złotej płyty, a w dwa lata później kolejny - The B.O.M.B. (również złota płyta). W 2004 r., na 10-lecie istnienia zespołu, muzycy wypuścili na rynek czwarty album pt. Mental House.

Afromental można było usłyszeć w telewizyjnym serialu „39 i pół” i w muzycznym filmie „Kochaj i tańcz”. Zespół zdobył nagrody m.in. dla zespołu roku, dla najlepszego polskiego wykonawcy, otrzymał również tytuł „Artysty bez granic”.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.