Mirosław Czyżykiewicz urodził się w 1961 roku. Choć z wykształcenia jest artystą grafikiem, (absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), znamy go jako poetę, pieśniarza i kompozytora, wpisującego się w nurt polskiej poezji śpiewanej. Pisze teksty, komponuje muzykę do wierszy Josifa Brodskiego, śpiewa piosenki Włodzimierza Wysockiego w polskich tłumaczeniach.

Grę na gitarze rozpoczął jako czternastolatek. Pierwszy raz wystąpił na scenie w zespole „Ostatnia wieczerza w karczmie przeznaczonej do rozbiórki” w Gorlicach, swoim rodzinnym mieście. W 1981 roku wziął udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Jako poeta zadebiutował w piśmie „Radar” w 1986 roku.
Wydał pięć autorskich albumów. Na jego najnowszej płycie „Odchodzę | Wracam”, którą zaprezentuje podczas koncertu we Wrocławiu, znajdziemy teksty autorstwa m.in. Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka, Michała Zabłockiego.

MW

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.