Norah Jones urodziła się w 1979 r. w Nowym Jorku. Jest piosenkarką i pianistką, grającą w klimatach jazzowo-folkowych. Wydała pięć płyt. Jej pierwszy album Come Away With zdobył 5 nagród Grammy i sprzedał się w 22 milionach egzemplarzy. Drugi album - Feels Like Home, również jazzowy, choć z domieszką country, został sprzedany w liczbie ponad 1 miliona egzemplarzy w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Norah Jones została jedną z najbardziej wpływowych osób w 2004 roku w rankingu tygodnika „Time”.

Do Polski przyjechała w 2007 roku, występując na Festiwalu w Sopocie jako gwiazda specjalna. W 2007 r. zadebiutowała też w filmie. „Jagodowa miłość” („My Blueberry Nights”) w reżyserii znanego Kar Wai Wonga to film o poszukiwaniu prawdziwej miłości. Akcja toczy się w podróży przez amerykańskie miasta, podczas której główna bohaterka (Elizabeth, w tej roli Norah Jones) odkrywa prawdę o świecie i sobie samej.

Świetna fabuła i znakomita ścieżka dźwiękowa to wielkie atuty filmu. Polecamy zwłaszcza na jesienne, długie wieczory.

MW

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.