Wrocław Blues Festival w 2000 roku powołał do życia Włodzimierz „Lola” Krakus. Festiwal jest okazją do prezentacji dorobku wrocławskiego środowiska bluesowo-rockowego.

W tym roku obchodzi okrągłą, dziesiątą rocznicę. Koncerty zostały wzbogacone o Jam Session Jazzowe, które odbyło się 26 października w Klubie Muzycznym „Liverpool”. Natomiast na główny koncert festiwalu fani bluesa i rocka przybyli 28 października do Hali Stulecia we Wrocławiu.

Zagrały wrocławskie zespoły: OUTSIDER, EASY RIDER, HOODOO BAND, z którym wystąpili gościnnie Ala Janosz, Asia Kwaśnik, Natalia Lubrano, Piotr Puławski (gitarzysta i wokalista grupy „Polanie”) oraz Jerzy Styczyński (gitarzysta grupy „Dżem”), LESZEK CICHOŃSKI GUITAR WORKSHOP, JOINT VENTURE, z którym wystąpili gościnnie Jacek Baran, Anna Maria Mbayo, Marek „Georgia” Pieczara, Jacek Krzaklewski (gitarzysta grupy „Perfect”) i Andrzej Ryszka, śląsko-wrocławski PAZUR z Romanem „Pazur” Wojciechowskim oraz TSA.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.