Krzysztof Pełech urodził się w 1970 roku we Wrocławiu. Od 12 roku życia uczył się muzyki.W 1989 roku ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne, a w 1995 roku - z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie profesora Piotra Zaleskiego. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego „Gitara +” we Wrocławiu.

Bardzo aktywny muzycznie - wykonuje średnio około sześćdziesięciu koncertów rocznie. Koncertował niemal we wszystkich krajach na świecie. Uczestniczył w kursach mistrzowskich takich muzyków jak: Edmund Jurkowski, Costas Cotsiolis, Jorge Morel, Roberto Aussel, Jorge Cardoso i Joseph Urshlami.

Wydał 12 płyt, które nagrał w Polsce, Anglii, Czechach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W 1993 r. razem z Jorgem Morelem odbył tournee koncertowe po Polsce i Angli. Magazyn muzyczny „Gitara i Bas” trzykrotnie wybrał Krzysztofa Pełecha najlepszym polskim gitarzystą klasycznym.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.