TSA to skrót od pełnej nazwy: Tajne Stowarzyszenie Abstynentów. Formacja powstała w 1979 roku w Opolu. Pomysłodawcą byli gitarzysta Andrzej Nowak i basista Tomasz „Whatfor” Zatwarnicki. O TSA mówi się, że byli prekursorami heavy metalu w Polsce. Na początku wzorowali się na muzyce AC/DC i wczesnego Led Zeppelin, z czasem wypracowali własny styl, w głównej mierze oparty o wokalizy Marka Piekarczyka.

Zadebiutowali w 1981 r. Ich pierwszy singiel nosił nazwę Mass Media/Wpadka. Pierwszy album wydali jednak dopiero dwa lata później.
W latach osiemdziesiątych zespół cieszył się największą popularnością, płyty sprzedawały się w kilkutysięcznych nakładach. Wydali w sumie 13 płyt i 4 single.

Przez lata koncertowali z różnymi muzykami, skład zespołu cały czas się zmieniał. Obecnie w TSA grają : Marek Piekarczyk (wokal), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara, wokal wspierający), Janusz Niekrasz (gitara basowa, wokal wspierający), Marek Kapłon (perkusja).

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.